تولید بست داربست

تولید بست داربست

خلاصه :بست داربست یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده سازه داربستی است. شرکت فولاد بست ایرانیان بزرگترین تولید کننده بست استاندارد داربست در ایران آمادگی تولید و عرضه انواع بست های داربست و ارسال به سراسر ایران را دارد.

بست داربست در هر سازه داربستی نقش مهمی را ایفا میکند، بسته به نوع و اندازه سازه داربست، باید از یک یا چند مدل از انواع بست های داربستی استفاده شود. هرچه سازه داربست از ارتفاع بلندتر و ابعاد بزرگتری برخوردار باشد دغدغه بکارگیری بست های استاندارد و ایمن بیشتر خواهد شد.

قیمت بست داربست امروزه به عوامل تاثیر گذار زیادی وابسته است. تولید بست به صورت استاندارد ( بست استاندارد) یکی از این عوامل است، عامل دیگر تاثیرگذار روی قیمت بست داربست، قیمت روز آهن است به این ترتیب که با تلورانس قیمت آهن خام قیمت بست داربست نیز تغییر پیدا می کند. یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت بست داربست وزن آن است، هر چه این وزن بیشتر باشد طبیعتا قیمت بست داربست بالاتر خواهد بود

بست داربست

کارخانه‌ها و شرکت‌های متعددی در زمینه تولید بست داربست فعالیت دارند و هر یک از تکنولوژی و متریال مختص به خود برای ساخت بست داربست استفاده می‌کنند به همین دلیل بست‌های داربست از نظر کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند. پروسه تولید بست استاندارد داربست شامل مراحل زیر است:

اولین مرحله از تولید بست داربست، پس از طراحی و انتخاب متریال، مرحله ریخته گری است. در این مرحله هر یک از قطعات بست که کنده، برگه، پیچ ها و واشر ها نام دارند در پروسه تولید قرار می گیرند. مواد اولیه تولید بست پی از ذوب شدن در داخل قالب های مخصوص ریخته می‌شود. قالب هر یک از بست‌ها بر اساس شکل و اندازه آن و تعداد پیچ‌ها متفاوت بوده و از چندین بخش مختلف تشکیل می‌شوند.

در مرحله بعد، پس از آنکه ریخته گری قطعات به اتمام رسید و فلز در داخل قالب سرد شد و شکل گرفت، اپراتورها قطعات را از داخل قالب خارج کرده و به صورت جداگانه دسته بندی می کنند.

مرحله ماشین کاری پس از مرحله خروج قطعه از قالب انجام می‌شود. معمولا هر قطعه تولیدی پس از مرحله ریخته گری دارای برخی ناهمواری و زائده ها است که بایستی با استفاده از ماشین آلات مخصوص رفع شوند. اپراتورها با استفاده از این ماشین آلات زائده‌ها را تراش داده و سطح قطعه را صاف و یکدست می‌کنند.

مرحله بعد شات کردن قطعات نام دارد. در این مرحله پلیسه گیری قطعات و کنترل کیفیت آنها انجام می‌شود. قطعات تولید شده در کنار یکدیگر قرار داده می‌شوند و کیفیت اتصالات آنها و نحوه قرار گرفتن قطعات در کنار یکدیگر بررسی می‌شود. هر یک از بست‌ها با استفاده از تعداد مشخصی پیچ بسته می‌شوند. به عنوان مثال بست چهار پیچ همانطور که از نامش پیداست دارای چهار پیچ است.

در مرحله مونتاژ کاری قطعات هر بست به یکدیگر متصل می‌شوند. قطعات بر روی میله‌های داربست مونتاژ شده و کارکرد آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

و در نهایت کیفیت و ایمنی قطعات مونتاژ شده و استحکام محصولات ارزیابی شده و محصول نهایی مورد آزمایش قرار می‌گیرد. در صورت تائید شدن کیفیت قطعه توسط کارشناسان شرکت فولاد بست، قطعات بسته بندی شده و به بازار عرضه می‌شوند.

شرکت فولاد بست، اولین و بهترین تولید کننده لوله داربست و بست داربست، تمام اجزای مورد نیاز سازه داربست را با کیفیت بالا و به طور اختصاصی تولید می کند. یکی از مهم ترین مزیت های فولاد بست نسبت به سایر رقبا، تولید و عرضه لوله و بست داربست به صوت انبوه می باشد. فولاد بست با بیش از 18 سال تجربه مجموعه ای از با کیفیت ترین و بهترین محصولات را فراهم نموده و با ذخیره مناسبی از کالا همواره آماده خدمت رسانی بهتر به شما عزیزان می باشد.

محصولات پر فروش